Брашното измешајте го со пченкарното брашно, прашокот за печиво и солта. Во смесата додадете ги изматените јајца, масло, к.вода,јогурт и мешајте се додека убаво не се соедини. Откако ќе се соедини, се додава сирењето (ситно издробено) или рендано.
Повторно промешајте и сипете ја смесата во тава со дим.26см. Печете на 200степени половина час додека не добие убава златно-жолта боја.
Јајцата заедно со ајварот изматете ги и сипете ги врз пројата. Повторно вратете ја пројата во рерна уште десетина минути. По желба врз јајцата може да си ставите шунка или димена сланина.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани