Во вангличка се ставаат урдата, маргаринот и ајварот и со миксер се мешаат да се соединат. Се додаваат сусамот, буковецот, и повторно се промешува се убаво да се соедини.
Се сервираат топки и се украсува по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани