Подготовка

Се става да зоврие водата, маслото и солта, потоа се додава брашното и нишестето убаво се меша смесата да почне да се одлепува од тенџерето и се остава да се олади. Кога е оладено се мати со миксер со перките за тесто и постепено се додава едно по едно јајцата. Потоа со помош на шприц се прават еклерите или принцес крофни во тавче за печење. Се печат на 220степени, рерната не ја отварајте дваесет и пет минути. Потоа извадете ги на решетка да се изладат додека го подготвувате кремот.

За кремот
Се става млекото со шеќерот да зоврие, а во еден мал дел од млекото се раствара пудингот, брашното и нишестето кој се сипува во врелото млеко и се прави густ крем кој се остава да се олади. Ладниот крем го матиме заедно со путерот.
Готовите еклери и принцес крофни се полнат со кремот.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани