Тестото го месиме за пица. Додека стаса го запржуваме месото зедно со доматниот сос. Кога тестото ќе биде готово правиме мали пици и ги пржиме (како пишии). Врз нив ставаме од меленото месо. Доматот го сецкаме ситно на коцки,марулата исто и кромидот.Ставаме од салатата врз месото.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови