Водата, маслото, шеќерот, малку сол и малку пециво се оставаат да зовријат. Откако ќе поолади малку се с ставаат јајцата едно по едно и убаво се меша. Едно јајце, па се мешеа да се впие во тестото, друго јајце, повторно се меша да се впие во тестото и така со сите јајца.

Се става смесата во тулумбарник и се пржат на загреано масло.

Шербет
На страна се става 1 кг. шеќер и 800 гр. вода да зоврие 10 мин. Се остава да олади.
Тулумбите врели, шербетот ладен.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови