Подготовка на ганашот од чоколадо
Во тава на оган се додаваат исецканото горко чоколадо и слатката павлака за ганаш додека не се растопи чоколадо и се остава да се лади.

Подготовка на кремот од тиква
Испечете ја и испасирајте ја тиквата со шеќерот во прав и циметот додека смесата не стане мазна.

Подготовка на жолтиот крем
Во тенџере на оган додадете ги млекото, слатката павка и аромата од ванила. Во сад за оган изматете ги со жица за матење останатите состојќи, а потоа додајте ги во тенџерето на оган кај веќе жекото млеко. Варете ги додека неколку минути додека смесата згусти, повремено мешајќи со жица за матење. Готовиот крем оставете го да се олади.

Послужете ги кремовите заедно со ганашот, декорирајте по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани