Во тава на оган ставете половина од путерот да се растопи.
Додајте ги печурките исечени на листови,
По потреба додавајте од водата во која се варат тортелините.

Во друга тава растопете ја другата половина путер.
Додајте го карито, павлаката и биберот.
Промешајте и оставете малку да прокрчка.
Потоа додајте ги печурките, сверените тортелини и магдоносот.

Убаво измешајте и послужете со наросување од пармезан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани