Се матат јогуртот и шеќерот додека се стопи шеќерот.
Во таа смеса се кршат бисквитите, може по желба да се стави крем банани, се става и смрзнатото овошје. Се меси убаво за да може да се обликува. Се прави форма (круг, правоаголник како сакате) и одозгора се става шлаг или рендано чоколадо.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови