Сите состојки ги мешаме заедно со лажица, и печеме во тепсија(бр.32), во загреана рерна околу 20 минути. Откако ке се испече тортата ја оставаме да се излади. Во меѓувреме го подготвуваме филот, млекото, шекерот и чоколадата ги топиме и така добиената смеса ја ладиме, а потоа на тоа додаваме една коцка маргарин, и мешаме со миксер додека не добиеме убава хомогена смеса, а потоа ја премачкуваме тортата.По желба рендаме чоколадо најпосле.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови