Ресана колачите и бисквитите искршете ги на 4 дела и ставете ги во еден сад. Додајте ги оревите крупно сечкани (претходно потпечени кратко во рерна). Млекото, путерот и чоколадото стопете ги на тивок оган. Кога ќе се растопат, со оваа смеса се полеваат сувите состојки и се меша додека не се соединат. Оваа смеса се става во калап обложен со најлонска фолија и се става во фрижидер да се стегне. Може да се украси со шлаг, глазура, рендано чоколадо, кршени ореви....
Јас правев со половина доза, затоа на сликата се мали парчињата ))))))

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови