Сите состојки по редослед се стават во длабок сад и се меша додека добиеме хомогена смеса(јас додадов и сецкани бадеми и малку цимет).
Смесата ја ставаме во намрсен сад со масло и брашно и печиме 30мин. на средна температура. Кога ќе се испечи тортата ја оставаме да се олади, потоа ја премачкуваме со мармалад и врз него го полеваме растопеното чоколадо и наросуваме со мелени бадеми.
Се надевам дека ќе ви се допадне.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови