За кората:
се матат јајцата со шеќерот, па се додават брашното пецивото и чоколадата. Се печат 2 вакви кори.

За филот:
се вари пудингот, кога ќе се олади му се додава претходно изматен маргарин. Се филува по овој редослед кора-фил-ред банани-фил-кора. Одозгора се украсува по желба. Јас мојата денес ја украсив со фондан маса бидејки беше со повод.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови