1. Изматете ја цврсто хоплата и додадете ги павлаката и кремот. Измешајте и додадете ги бананите и мелените бисквити.

2. Измешајте убаво и смесата ставете ја во калап за торти бр 26. Одозгора ставив изматен шлаг крем.

Оставете ја најмалку 1 час во фрижидер.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови