Водата, шеќерот и мармаладот се мешаат со лажица колку да се растопи шеќерот.
Се додава филџанот зејтин и пак промешуваме.
Се додаваат 3 чаши брашно, 2 лажици сода бикарбона и 1 пакетче цимет.
Сето заедно се меша (со лажица) и се става во намрсена тава (бр.32)
Се пече 20-30 мин. на 200 степени.
Додека е топла се премачкува одозгора цела со мармалад и ја оставаме да излади.
Откако ќе се излади ја поливаме со глазура од 200гр растопено чоколадо за готвење со 6 лажици масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови