Тортата е едноставна, а многу вкусна!

ПодготовкаЧ

1. Кондензираното млеко како што е во конзерва ставете да се вари на 2 саата на среден оган. Додека се вари млекото водата ке испарува од тенџере, додавајте вода.
Издробете бисквити со рака и додајте сечени ореви.
2. Вареното кондензирано млеко изматете го со путерот, додајте ги бисквитите и оревите. Промешајте ја цела смеса и покријте ја во најлонска фолија. Оставете во фрижидер да се стегне.
3. Извадете ја тортата од фолија, ставете ја на чинија и украсете со ораси и афион како да се мравки.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани