Мерките се со чаша од 250 мл.

Состојките за тестото се мешаат со лажица и се состава да отстои 15-20 мин. Се пече на 200 степени 20-25 мин.

Подготовка на филот
Од млекото одвојте пола шоља, а остатокот ставете го да зоврие со ванилата и  5 лажици шеќер. Одвоеното млеко измешајте го со густинот и преостанатиот шеќер. Кога ќе зоврие млекото полека додавајте го смесата со густин со постојано мешање. Кога ќе го додадете целото млеко ставете на рингла да зоврие за да се згусне но мешајте да не загори. Тргнете го на страна додадете го шоколадото и мешајте да се соедини. Со вака подготвениот фил филувајте го тестото и украсете по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови