На лебот му ги одтсрануваме корките, а и не мора.
Рибанките леб ги премачкуваме со ајвар.
Врз едната рибанка леб со ајвар ставаме парче сирење и парче печеница.
Поклопуваме со друга рибанка. Истото го повторуваме со останатите два сендвича.
Го матиме јајцето и сендвичите ги валкаме од двете страни со јајце.
Ги пржиме на загреано масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови