Едноставна вкусна напивка за тековниве студени денови, за максимално уживање.))))

Подготовка:

1. Ќесичките чај се преливаат со врела вода. Нека отстојат 10 мин..
2. Млекото се загрева до вриење, се трга од рингла и се додава искршено црното чоколадо за готвење. Се меша додека се стопи.
3. Кога ќе се растопи чоколадото, во него се додава чајот. Повторно се загрева и убаво се промешува.
Се послужува топло.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови