Сигурна сум дека сите сакаме вкусно топло чоколадо. Здрава и вкусна варијанта, која ќе ви стане омилена.

Подготовка:

1. Во мал длабок сад, на оган, ги ставаме кокосовото млеко и какаото. Мешаме со жица за матење да се соединат состојките. После неколку минути откако ќе се загрее млекото го додаваме медот, рум аромата и густинот. Постојано мешаме, за да не ни загори.

2. Го додаваме и темното чоколадо исецкано на коцки. Мешаме додека не се растопи и не добиеме густо чоколадно млеко. Послужуваме топло.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани