Превкусно домашно спремано топло чоколадо.
За оние љубители на многу благо, ова е полно погодок.
Во чашата каде ќе спремате ставете големо парче мачмалоу.
Разматете го топлото чоколадо со врело млеко, и таа смеса полека ставајте ја во чашата.
Ќе гледате како полека се топи чоколадната глазура на мачмалоуто.
Дополнете ја чашата со шлаг крем, а потоа истурете полно мали мачмалоу парченца.Декорирајте со чоколадни и шатени трошки, па уживајте во вкусот на оваа убавина.
На здравје,.
Среќни празници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови