Започнуваме со подготовка на сусамките.
Квасецот, брашното, солта и маслото ги ставаме во еден сад и постепено ја додаваме водата.
Месиме убаво да добиеме изедначена смеса и од тестото сучиме кора дебела колку прстот.
Сечиме ленти и ги редиме во тавче во кое ќе ги печиме и ги оставаме 15 мин. Пред да ги печеме ги мачкаме со јајце и сусам. Печеме околу 15 мин.на 190 степени.

За подготовка на топеното сирење најпрво ги премачкуваме земјените садови со кечап и оригано и започнуваме со редење.
Прво ставме сирење, потоа пак кечап, печурки, оригано и сирење уште еден ред.
Завршуваме со рендан кашкавал и сирењето го печиме 10 мин. на 200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови