Екстра вкусен и лесен за правење.

Подготовка

1. Мелената плазма се меша убаво со стопениот путер и се распоредува во калап. Калапот нека стои во фрижидер, додека се подготвува филот.
2. Тоблеронето со 50мл слатка павлака, го растопив на пареа. Во посебен сад го изматив кратко маскарпонето со шеќерот во прав и ванилата. Го додадов остатокот слатка павлака (150мл) и матев уште минута-две (колку да се измати слатката павлака). Потоа го додадов стопеното тоблероне, убаво измешав додека да стане еднолична смесата.

3. Вака подготвениот фил го истурив врз подготвената основа и го вратив калапот во фрижидер. Треба да отстои неколку часа во фрижидер, пред да се извади од калап (јас го оставив преку ноќ). Се декорира по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови