Чоколадото, медот, маргариннот се топат. Од кога ќе се стопи се додава бисквити, ореви и сусамот. Се меша и се прават фигури по ваша желба.
Доколку се стават посни бисквити, приготвеното може да биде посен десерт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови