1. Тиквичките ги сецкаме на кругови и ги пржиме во масло. Додаваме сол и ги оставаме да се изладат.
2. Лукот го сецкаме ситно и го додаваме во тиквичките.
3. Ја додаваме павлаката и сето тоа го мешаме за да стане смесата хомогена.
4. Сето тоа го ставаме во фрижидер да се излади 15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани