Еден специјалитет од тиква....))))
Се пасира убаво, добро сварената и исцедената тиква, се додаваат другите состојки и се меша со жица за матење.
Се излева густата смеса (како за пандиспања) во намрсена и побрашнета тава со пречник од 28 цм..
Се печи во загреана рерна на 200 степени се додека убаво порумени.
Се остава да се излади, па се сечи.
Шољата е од 200 мл..
Колку млеко ќе влези, зависи од сочноста на тиквата

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани