Се матат јајцата со шеќерот и ванилата. Се додава млекото, изладениот растопен маргарин, пецивото, брашното и мелени или искршени темпо колачиња.
Се остава да стои 10тина минути и се прават палачинките.
Кремот по желба, јас ставив еурокрем.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови