Еден убав ручек на азиски начин успешно реализиран, и им се допадна на домашните.
Месоте исечете го на ленти, ставете го да се пржи. На крај додајте црвена пиперка. Може и да биде лута малку.
Од еден протокал изрендајте ја кората и исцедете сок. Додајте соја сос, шеќер, нишесте и промешајте. Смесата истурете ја во месото и повријте 5 минути. На крајот исечете протокал на ленти и додајте во месото.
Сервирајте со ориз.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани