Сливите ситно исецкајте ги. Додадете им го румот и оставете ги некое време да го впијат. Потоа, изблендирајте ги.
Додадете ги сецканите ореви и стопеното чоколадо и убаво измешајте.
Од смесата правете бомбици кои ќе ги посипите со несквик, капучино или глазирате со стопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани