Тартар сосот се користи во многу комбинации, но убедливо најубав вкус му дава на похованото пилешко месо и похованите јадења. Количините за тартар сосот според потребата може да се зголемат.

Подготовка:

1. Краставичките изрендајте ги на најситниот дел од рендето.
2. Во некој сад ставете ги мајонезот, павлаката, сенфот, ренданите краставички и зачинете со сол и копар (и црн бибер по вкус). Убаво промешајте додека сите состојки да се соединат.

Забелешка - За љубителите на лук, можете да додадете и 1 чешне ситно исецкан лук.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани