Подготовки:

1. Кромидот ситно исечете го и ставете да се пржи. Додајте рендан морков.
2. Пилешкиот стек исечете го на коцки и ставете да се пржи заедно со кромидот и морковот. Додајте печурки и домати.
3. Динстајте додека не се приготви месото. На крај исечете тиквичка на коцки, додајте ја во тавата. Додајте сол и црн бибер. Динстајте уште 5-7 минути.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани