1. Јајцата и шеќерот се матат и се варат на пареа.

2. Во смесата со јацата се додаваат сите други состојки и убаво се промешува.

3. Смесата се става во калап и става во фрижидер да се стегне, па потоа се чоколадира.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови