Најпрвин го миеме оризот.
Во тенџерето со вода го додаваме оризот да се вари.
Потоа го додаваме млекото и шеќерот .
Оставаме смесата да врие.
Откако убаво ќе се свари оризот го додаваме ванила шеќерот.
Декорираме по желба.
Јас додадов малку инстант чоколадо.
Многу вкусно и едноставно за подготовка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови