Оризот и водата се ставааат да се варат. Откако водата ќе извари и остане уште малку се додава маслото за јадње и млекото. Со повремено мешање се додава и шеќерот и и пак се меша. Потоа пред да се извади од огнот се додава ванилиниот шеќер и се трга од огнот. Откако малку ќе излади се истура во стаклени чинии и пожелба се посолува со цимет.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови