1. Оризот и јајцата се варат. Сурими стапчињата и варените јајца се сецкаат.
2. Наведените состојки убаво се мешаат.

За приготвување на оваа салата сите состојки треба да бидат ладни, инаку салатата ќе изгуби од вкусот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани