После подолго време пауза, одлучив повторно да ви се придружам.

Подготовка
1. Пенесто изматете ги јајцата, па додајте јогурт, масло, сол. Изматете кратко колку да се соединат состојките.
2. Додајте го брашното измешано со прашакот за печиво и измешајте.
3. Измешајте го сирењето, лененото семе и чијата, па измешајте со лажица.
4. Смесата ставете ја во плех обложен со хартија. Печете во загреана рерна на 200 степени околу 30мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови