Испечати

Супер проја

Супер проја

Состојки

  • 2 јајца
  • 250мл јогурт
  • 50мл масло
  • 75мл бело брашно
  • 75мл пченкарно брашно
  • 1 прашак за печиво
  • 2лаж ленено семе
  • 2лаж чија семе

Подготовка

После подолго време пауза, одлучив повторно да ви се придружам.

Подготовка
1. Пенесто изматете ги јајцата, па додајте јогурт, масло, сол. Изматете кратко колку да се соединат состојките.
2. Додајте го брашното измешано со прашакот за печиво и измешајте.
3. Измешајте го сирењето, лененото семе и чијата, па измешајте со лажица.
4. Смесата ставете ја во плех обложен со хартија. Печете во загреана рерна на 200 степени околу 30мин.