Се ставаат сите состојки да се варат. Кога ќе бидат сварени се вади копанот и се сецка месото на страна. Зеленчукот се пасира во самото тенџере со лажица за правење пире.
Потоа се додава месото и фидето. Брокулата се мие и се кине на мали цветови, се додава во супата и се вари околу 20 мин.
На крај се додава сол, бибер и куркума.
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови