Уште едни убави колачиња.
1. Растопете го путерот па додајте ги јајцата. Сите суви состојки ги соединуваме па ги додаваме во расопениот путер.

2. Чоколадата пола изрендајте ја, а пола на коцки, додајте ја и месете со рака. Со лажица земете и оформете топче.

3. Сплескајте и ставајте на хартија. Нека има растојание. Бојата на колачите е во зависност од тоа каква чоколада користите.

Колачињата се превкусни, нека ви се на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови