Измешајте ги низ прсти убаво најпрво брашното, шеќерот, солта и путерот. Потоа додадете ги жолчките и аромата која ќе ја изберите или имате.

Тенко рассукајте го тестото врз набрашнета работна површина и со калапче вадете форми.
Печете ги на 170С 7 минути. Внимавајте да останат бели.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови