За спирулината има многу да се каже. Таа е здрава намирница, алга, богата со витамини. Ја користам често. Еве еден рецепт со неа.

Подготовка:

1. Една позелена банана се лупи и се додава во чашката за нутрито.
2. Ставете ги сите состојки и промешајте. Добивате здрав појадок, здрав напиток.

Нека ви е на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови