Се замесува тесто од сите состојки и се сука кора од 1см.Од едната страна се става афион и се плеска со раката убаво,а од другата страна сусам.Се сечат ленти и се вртат во спирали.Се печи во загреана рерна на 200С-30мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани