Исецкан кромидот се запржува, потоа претходно спремна сојата се додава заедно се пржат околу 10-15мин и потоа се додава ситно исецкан спанаќ и се пржи додека спанаќаот не омекне... се додава малку сол

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови