Испечати

Соја со спанаќ

Соја со спанаќ

Состојки

  • 1 кромид
  • 500гр. соја
  • 1кг спанаќ

Подготовка

Исецкан кромидот се запржува, потоа претходно спремна сојата се додава заедно се пржат околу 10-15мин и потоа се додава ситно исецкан спанаќ и се пржи додека спанаќаот не омекне... се додава малку сол