Шамињоните се мијат,се сечат на ливчиња и се додаваат во испржениот кромид.Шамињоните се пржат заедно со кромидот уште малку,потоа се додаваат брашното и исечканиот лук и магдонос . Јадењето се пржи уште неколку минути ,се посолува ,се посипува со црн бибер и на крај се додава павлаката

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови