Јајцата се матат со маталка, се додава јогурт, маслото, брашното, пецивото, сето се меша и се додава сирењето и саламата. Смесата се истура во подмачкани модли и се пече на 200 степени 20 мин.
По желба се украсува со павлака

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови