Подготовка

Прво изматете ги јајцата, па додадете ги маслото и јогуртот, па убаво промешајте.
Потоа додадете ги исечканите намирници и брашното помешано со прашок за печиво.

Калапот за куглоф намастете го и набрашнете го, јас додавам и сусам. Потоа излејте ја смесата и ставете да се пече во загреана рерна на 180 степени и печете околу еден час или додека убаво да се испече.

На здравје!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани