Јајцата изматете ги со солта, додадете ги и другите состојки, измешајте убаво со лажица да нема грудчиња. Смесата ставете ја во калап за куглоф(подмачкан со масло и брашно). Стaвете го да се пече на 250 степени 30 мин. во загреана рерна.
Служете со јогурт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови