Го нареков колач, но кога е убаво оладен слободно може да се искористи и како замена за леб
Со оглед на тоа дека има сирење, одличен е во комбинација со домат.

Овесните снегулки изблендирајте ги.

Јајцата изматете ги и измешајте ги со сирењето.
Додајте го маслото, солта, содата(пецивото) и водата.
Промешајте па додајте ги овесните снегулки.
Измешајте убаво со дрвена лажица.

Ставете ја смесата во мал калап за леб, обложен со хартија.

Печете на 180 степени, 40-45 минути, зависно од рерната.
Треба да фати убава крцкава кора, затоа ќе си го регулирате времето на печење.

Оставете убаво да се олади.

И како што пишав погоре може да се јаде како замена за леб во комбинација со домат и лиснат зеленчук.

Но може и со јогурт, кефир, кисело млеко, со некое сувомеснато....изборот е ваш.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани