1. Рерната ја пуштаме да се загрева на 200 степени.
2. Во сад со жица ги матиме јајцата и останатите течни состојки.
3. Ги додаваме празот, брашното со пецивото (просеани заедно), потоа и сите останати состојки, мешаме убаво да се изедначат сите состојки.
4. Смесата ја истураме во намрсено и набрашнето правоаголно тавче (јас печев во малата ростер тава), одозгора посипуваме со сусам и ленено семе, и печеме во загреаната рерна околу 40 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани