Од наведените состојки се замесува тесто.
Потоа тоа се расукува со дебелина од 3-4 мм.
Јас си ја расукав во форма на круг и потоа ги исеков краевите за да добијам форма на правоаголник или квадрат. Потоа тоа се сече на половина и се сечат ленти со ширина од 1 см, тие се враткаат и се ставаат во тава за печење, таа не мора да биде подмачкана поради путерот во самотот тесто.
Се печат на 180 тсепени околу 15-20 минути додека убаво да заруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови